HobbyArts Lädersnöre, 1m, Svart

Material: Äkta läder

Storlek: 1.00, 1.50, 2.00 mm och 5.00 mm

Längd: 1 meter

14.95 SEK
24.95 SEK
Du sparar: 10.00 SEK
Erbjudandet upphör 31/12/2025
lager:
  • Köp 3 eller mer för att 14.95 SEK per styck.

HobbyArts Lädertråd, 1 m, Svart

HobbyArts lädertråd i svart är en stilren och robust lädertråd i äkta läder som ger dina kreativa projekt ett elegant och professionellt uttryck. Tråden finns i fyra olika tjocklekar: 1.00 mm, 1.50 mm, 2.00 mm och 5.00 mm – och passar perfekt både för smyckestillverkning och dekorativa detaljer i dina handarbeten.

Användning
Denna lädertråd är idealisk för både praktiska och dekorativa ändamål. Använd den som avslutning på handgjorda accessoarer eller som en fin detalj för hobbyprojekt och presentförpackning.

Produktfördelar

  • Äkta läder: Ger ett exklusivt och naturligt uttryck med hög slitstyrka.
  • Flera tjocklekar: Välj mellan fyra olika dimensioner för att matcha ditt projekt.
  • Flexibel användning: Perfekt för smycken, presentband, dekoration, snörning och kreativa detaljer.


Tips för användning

Använd lädertråden för armband, halsband, nyckelringar eller som dekorativ snörning på kläder och väskor. Den svarta färgen passar det mesta och ger en elegant touch till varje design.

Varför välja denna lädertråd?
HobbyArts lädertråd kombinerar kvalitet, mångsidighet och estetik. Oavsett om du gör smycken eller ger handarbetet en sista finish, är denna lädertråd ett stilfullt val som lyfter ditt projekt.

Se liknande produkter här

Det finns inga recensioner här. Vi kommer gärna om du vill rapportera som den första.

Lägg recension: