Scheepjes Little Darling Sparkle
Material: 100% polyester
Vikt/längd: 50 g = ca 90 meter
Rekommenderade stickor: 4.00 mm
Masktäthet: 10 x 10 cm = 14 m x 28 v
Tvättråd: Handtvätt / Får ej torktumlas / Får ej strykas eller blekas
- Köp 5 eller mer för att 29.95 SEK per styck.
- Köp 7 eller mer för att 28.50 SEK per styck.
- Köp 10 eller mer för att 26.95 SEK per styck.
Scheepjes Little Darling Sparkle
Scheepjes Little Darling Sparkle har samma mjuka chenillekvalitet som originalet, men med en extra silvertråd för en diskret glittrande effekt. Garnet är perfekt för kreativa projekt där du vill kombinera mjukhet med en touch av magi.
Användning
Passar utmärkt till virkade eller stickade gosedjur, fantasifulla amigurumis, festliga dekorationer och accessoarer. Perfekt för projekt som ska glänsa lite extra.
Produktfördelar
- Mjukhet: Den sammetlika chenillestrukturen ger ett supermjukt resultat
- Glittereffekt: Den invävda silvertråden ger en diskret och elegant glans
- Enkel start: Easy Start-fliken gör det lätt att komma igång med garnet
Tips för användning
Kombinera med det ursprungliga Little Darling-garnet för kontraster med och utan glitter. Använd garnet för små detaljer i accessoarer för en subtil effekt. Passar både nybörjare och erfarna.
Varför välja detta garn?
Little Darling Sparkle ger möjlighet att lägga till glans utan att kompromissa med mjukhet och komfort – perfekt för dekorativa och fantasifulla projekt.
Se liknande produkter här
Det finns inga recensioner här. Vi kommer gärna om du vill rapportera som den första.