Viking Snorre Sara

Material: 100% supersoft akryl

Vikt/längd: 50 g = ca. 130 meter

Rekommenderade stickor: 3.50–4.00 mm

Masktäthet: 10 cm = 22 m

Tvätt: Maskintvätt, max 40 °C / Får ej torktumlas / Får ej strykas eller blekas

32.95 SEK
lager:
  • Köp 5 eller mer för att 29.95 SEK per styck.
  • Köp 7 eller mer för att 28.50 SEK per styck.
  • Köp 10 eller mer för att 26.50 SEK per styck.

Viking Snorre Sara

Viking Snorre Sara är ett mjukt och mångsidigt akrylgarn som passar perfekt för kreativa hobbyprojekt. Garnet är tillverkat i 100% supersoft akryl och är både lätt och behagligt att arbeta med – idealiskt för allt från mjuka leksaker till accessoarer och plagg med mjuk karaktär.

Användning
Garnet kan användas till en mängd olika projekt – från hemgjorda leksaker och dekorationer till kläder och accessoarer där mjukhet och flexibilitet är i fokus.

Produktfördelar

  • Mjukhet: Supersoft akryl ger en behaglig och mjuk yta, perfekt för känslig hud.
  • Mångsidighet: Perfekt för hobbyartiklar, leksaker och kläder – särskilt där flexibilitet och komfort behövs.
  • Lättskött: Kan maskintvättas i 40 grader och kräver ingen strykning eller torktumlare.


Tips för användning

Viking Snorre Sara passar både nybörjare och erfarna stickare. Prova det till virkade figurer, små dekorationer eller mjuka halsdukar där struktur och komfort är viktiga.

Varför välja detta garn?
Viking Snorre Sara är ett praktiskt och bekvämt val om du söker ett lättanvänt, mjukt garn till kreativa och funktionella projekt. Perfekt för dig som vill ha ett slitstarkt garn utan att kompromissa med komfort.

Se liknande produkter här

Det finns inga recensioner här. Vi kommer gärna om du vill rapportera som den första.

Lägg recension: